Inhalovat znamená vdechování jemně rozptýlených léčivých a preventivních léčivých přípravků, stejně jako podpůrných látek, a u fotbalistů se nyní stává opět populárním způsobem nejen v léčbě onemocnění dýchacího systému, ale také jako jejich aktivní prevence a posilování dýchání před a po náročných fyzických výkonech i při regeneraci (zotavení).

TESTOVÁNÍ NA HRÁČÍCH FOTBALU MĚLO PROKAZATELNĚ KLADNÉ VÝSLEDKY

  • Hráči, kteří trpí bolestivostí kloubů, cítí úlevu.
  • U fotbalistů trpících migrénami tyto stavy zmizely.
  • Hráčky zaznamenaly pokles nebo vymizení příznaků spojených s premenstruačním syndromem a bolestivou menstruací.
  • Známky alergie u pacientů s rhinitis sena nebo alergickou konjunktivitidou se také snížily.
  • Po chirurgických zákrocích dochází k hojení ran rychleji.
  • Většina fotbalistů se může pochlubit lepší kvalitou spánku, fyzickou a duševní svěžestí a menší únavou.
  • Molekulární vodík hydratuje pokožku a zlepšuje pokožku.
  • U fotbalistů s nadváhou dochází k úbytku hmotnosti.
  • Rychlejší regenerace svalové tkáně po stresu, zlepšení celkové kondice a vitality byly také hlášeny.

Molekulární vodík eliminuje obsah kyseliny mléčné, která se vyplavuje do svalů pod anaerobní zátěží a je příčinou bolesti z kyselých svalů. Náplň pro inhalátor je destilovaná voda, kterou kupujeme v lékárně a je „pitná“ (pozor – ne technická, kterou dáváme do auta!). Tento inhalační proces využívá v současné době nejmodernější vodíkovou technologii na světě. Důležité informace jsou, že podpora výkonnosti a regenerace inhalací molekulárního vodíku není zakázaným prostředkem podpory z hlediska dopingu.

Tento článek a studii zpracoval MUDr. Pavel Malovič, PhD., MPH, který vystudoval Lékařskou fakultu UK v Bratislavě, specializuje se na sportovní medicínu, je primářem Kliniky tělovýchovné medicíny Univerzitní nemocnice v Bratislavě a patří mezi přední odborníky na interní a sportovní medicínu. Byl lékařem československé a později i slovenské fotbalové reprezentace, byl i osobním lékařem tenisty Dominika Hrbatého. Od roku 2002 je dopingovým komisařem UEFA. Je známý jako autor mnoha knižních publikací se zdravotnickou problematikou. V jeho knize „Akosi udržať mladosť“ se zaobírá problematikou zdraví, zdravého životného stylu, správného a vyváženého stravování a dalšími faktory, významně ovlivňující kvalitu a délku života člověka. Získal Cenu Fair play 2014 za Celoživotní přínos pro fotbalové hnutí. Byl i folkovým hudebníkem a textařem.

Celý článek si můžete v originále přečíst zde.