Může vodíková voda pomáhat zlepšit Vaše cévní zdraví?

Kolik toho víte o svém cévním zdraví? Pravděpodobně jste slyšeli velká, děsivá slova jako ateroskleróza a arterioskleróza, ale víte, co znamenají a jak vás mohou ovlivnit? Pojďme se hlouběji ponořit do vašeho cévního systému a do toho, jak může vodíková voda pomoci zlepšit vaše cévní zdraví.

Váš cévní systém
Známý jako váš oběhový systém se skládá z tepen a žil, které vedou krev po celém těle. Cévní onemocnění, která blokují nebo oslabují tyto krevní cévy, omezují průtok krve, a to může způsobit onemocnění nebo dokonce smrt.
Ateroskleróza a arterioskleróza
Existuje celá řada onemocnění, která mohou postihnout cévní systém. Nejběžnější je ateroskleróza nebo hromadění plaku podél vnitřních stěn tepen. Toto nahromadění zužuje cestu, kterou může krev cestovat, a nakonec vede ke ztluštění a tvrdnutí arteriálních stěn, což je také známé jako arterioskleróza. Arterioskleróza omezuje a blokuje průtok krve v tepnách a může vést k poškození orgánů, srdečnímu infarktu nebo mrtvici.
Co způsobuje hromadění plaku?
Existuje řada faktorů, jako je vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, cukrovka a obezita, které mohou vést k ateroskleróze a nakonec arterioskleróze. Hromadění plaku v tepnách je pomalý, progresivní proces, o kterém se odborníci na zdraví domnívají, že by mohl začít již v dětství.
Udržování zdraví cév
Nejlepší způsoby, jak předcházet ateroskleróze a udržovat svůj cévní systém zdravý, jsou změny životního stylu, které zlepší vaše celkové zdraví, jako je přestat kouřit, jíst výživná jídla, udržovat si zdravou váhu a pravidelně cvičit. Dalším způsobem, jak zabránit hromadění plaku v tepnách, je pít vodu obohacenou molekulárním vodíkem. Vodík je silný antioxidant, který může pomoci neutralizovat volné radikály nebo druhy reaktivního kyslíku (ROS), které způsobují zánět a vedou k hromadění plaku. Dvě nedávné studie se konkrétně zabývaly vlivem spotřeby vodíkové vody na aterosklerózu a arteriosklerózu.
První studie, publikovaná v roce 2008, používala barvicí barviva k měření nahromadění plaku u myší s aterosklerózou a zjistila významné snížení poté, co myši konzumovaly vodíkovou vodu po dobu 16 týdnů. Tato zjištění byla potvrzena druhou studií, publikovanou právě v loňském roce, která zjistila, že molekulární vodík ve vodíkové vodě neutralizuje ROS a snižuje vaskulární stárnutí v tepnách, které indikuje aterosklerózu.

Váš cévní systém je rozhodující pro vaše celkové zdraví. Udržujte si zdraví tím, že budete udržovat zdravý životní styl a pijte pravidelně vodu obohacenou molekulárním vodíkem.

1. Originální studie
2. Originální studie

 

Publikováno 27.07.2022
zpět na BLOG