Bojíte se o zdraví svých očí? Vodík může pomoct.

Pro mnohé z nás je zrak a zdravé oči něco, co bereme jako samozřejmost. Když nás oči bolí nebo vidíme rozmazaně vyhledáme pomoc očního lékaře. Ale přehlížíme věci, které zdraví naších očí ovlivňují denně. Přes šedý zákal po diabetickou retinopatii mnohé z těchto onemocnění očí nenesou žádné symptomy a průběh je bezbolestný a bez toho, abychom si něčeho všimli. Do té doby, dokud to nepřejde do horšího stádia. Naštěstí je tu několik věcí, které nám mohou pomoci s ochranou našich očí před těmito nemocemi. Poslední zdravotní výzkumy se blíže podívaly na některé běžné oční nemoci léčené plynným vodíkem a fyziologickým roztokem bohatým na vodík.

Šedý zákal
Více než 24 mil. Američanů ve věku nad 40 let šedý zákal mají. Stav, který je charakterizován zakalením přirozené čočky oka, je nejčastější příčinou slepoty po celém světě. V současné době je jedinou léčbou šedého zákalu chirurgický zákrok. Nový výzkum zveřejněný v časopise Ophthalmic Research však ukazuje, že plynný vodík může pomoci oddálit vývoj šedého zákalu chirurgický.
Ve studii vědci zjistili, že vliv molekulárního kyslíku urychlil vývoj šedého zákalu chirurgický. Molekulární vodík však tyto reaktivní formy kyslíku (ROS) neutralizuje a brání rozvoji šedého zákalu chirurgicky.

Diabetická retinopatie
Diabetická retinopatie je oční onemocnění, které postihuje 45 procent dospělých s diabetem, i když podle Národního očního institutu si je pouze polovina vědoma, že toto onemocnění má. V počátečních stádiích nemá onemocnění skoro žádné příznaky. Ale poté co postupuje, může způsobit rozmazané vidění nebo i ztrátu zraku.
Je charakterizována únikem krve a tekutin do sítnice v důsledku překážek způsobených nadbytkem cukru v krvi. Studie potvrdily, že ROS hrají roli ve vývoji tohoto stavu.  Není tedy divu, že molekulární vodík může díky své schopnosti neutralizovat ROS pomoci při léčbě cukrovky a následně i diabetické retinopatie.
Podle recenze několika studií, včetně této publikované v Nutrition Research, se zjistilo, že léčba fyziologickým roztokem bohatým na vodík zlepšila metabolismus lipidů a glukózy u pacientů s diabetem 2. typu nebo sníženou glukózovou tolerancí.

Glaukom (zelený zákal)
Je to onemocnění, které postihuje optický nerv, známý jako centrální kontrolní systém pro naše vidění. Vzniká, když se tekutina v oku nahromadí a tím se zvýší tlak v očních tkáních. Výsledné poškození může způsobit ztrátu zraku a slepotu. Glaukom bohužel často zůstává nezjištěný, dokud nedojde do bodu, kdy nastává nevratné poškození. Spousta nedávných studií však zjistila, že léčba solným roztokem bohatým na vodík, chránila optický nerv a zabránila rozvoji glaukomu.

Nečekejte, až budete mít problémy se zrakem, abyste zjistili, zda jsou vaše oči zdravé. Choďte na pravidelné kontroly a zjišťujte si v odborných článcích, jak může molekulární vodík pomoci chránit celé vaše tělo včetně vašich očí před nemocemi.

Originální článek

Publikováno 10.10.2022
zpět na BLOG