K čemu slouží ionizátory vody

Ionizátory vody – co to je?

Ionizátory vody přeměňují vodu na jednoduchou, čistou a strukturovanou, aby byla vhodná pro naše tělo a měla na nás pozitivní účinky.

Ionizátor vody je speciální přístroj kuchyňských vodních filtrů, který zvyšuje pH pitné vody, zjednodušuje shluky molekul ve vodě a činí vodu strukturovanou. Ionizované molekuly vody mají šestiúhelníkový tvar, což je zvláštní tvar, který voda získá, když je ve svém přirozeném, „božském“ stavu, jak ji příroda stvořila. Tato voda byla ve své krystalické kráse přirovnávána k vodě nalezené v nedotčené horské bystřině. Naše zásoby vody si bohužel měníme tak, že jsou nepřirozené, ale ionizátor vody tento proces dokáže obrátit a vrátí vodě její přirozenou jednoduchost, krásu, tvar a blahodárné vlastnosti.

Ionizovaná voda versus destilovaná voda

Někdy je nepravdivě tvrzeno, že destilovaná voda je „nejčistší“ a „dokonalá“ voda. Avšak při rychlém zmrazení můžeme vidět na obrázcích níže srovnání mezi krystaly vyrobenými z filtrované& ionizované vody a krystaly vyrobenými z destilované vody.

Vlevo je obrázek krásného krystalu, který byl vyroben pomocí ionizátoru vody. Tvar a nádhernou strukturu dokonalého krystalu má obvykle pouze voda z těch nejčistších, přírodních, nedotčených horských potoků. Vpravo vidíte obrázek, jak vypadá destilovaná voda, když je bleskově zmrazena.

Ionizované molekuly vody v sobě obsahují molekuly vodíku. Tyto molekuly vodíku (známé jako molekulární vodík) byly stovkami výzkumných studií zkoumány a ukázalo se, že jsou významnými pomocníky v boji proti stárnutí a většině nemocí, které člověk zná. Studie si můžete pročíst zde

Jak se používá ionizátor vody? Jak to funguje?

Ionizátor vody využívá funkci elektrolýzy k oddělení příchozí vody na kyselé a alkalické proudy. Vytvořená alkalická voda je to, co lidé pijí. Kyselou vodu budou lidé používat ke zkrášlení vlasů, pleti a celkovému čištění. Je také vhodná na zalévání rostlin, které vyžadují kyselé prostředí.

Ionizátory vody  - základní informace

Ionizátory vody byly původně vyráběny v Japonsku, kde jejich lékařské týmy používaly ionizovanou vodu u pacientů s cukrovkou, preeklampsií, kožními poruchami a dalšími nemocemi. Popularita ionizátorů vody se rychle rozšířila do dalších asijských zemí a posléze do Evropy a USA.

Ionizátory vody jsou oblíbené u lidí, kteří se hlásí k holistickým léčebným opatřením nebo holistickým preventivním zdravotním postupům. Neexistuje žádné lékařské tvrzení, které by se týkalo ionizátoru vody, ale existují pozorovatelné a testované výhody pro pití ionizované vody. Výsledky si můžete pročíst zde.  Zdravý životní styl a pití vody, která je pro tělo přirozená ve své základní jednoduchosti, je základem pro udržení zdraví a dlouhověkost.

Téměř každý organismus je negativně ovlivněn nadměrnou kyselostí. Živé bytosti jsou velmi citlivé na změny pH a tělo může být poškozené, pokud se překyselí. Přesto je strava většiny lidí kyselá. Vyrovnání pH je tedy zásadní pro zdraví každé živé bytosti. Pití ionizované vody po celý den pomohlo mnoha lidem nastolit rovnováhu pH a jejich celkovou pohodu.

Organismus je také neustále ovlivňován volnými radikály. Kyslík se stává smrtícím volným radikálem, když ztratí svůj elektron. Pití ionizované vody dodává tělu rovnováhu pomocí molekulárního vodíku (zdroj spousty volných a bezpečných elektronů), který je potřebný k tomu, aby působil jako antioxidanty a silné lapače volných radikálů.

Ionizátor vody je obvykle připojen ke zdroji vody v kuchyni. Lidé si jej umístí na pracovní desku (vedle dřezu) nebo mohou nainstalovat pod dřez – poté ovládají ionizátor pomocí speciální dotykové baterie připevněné na dřezu.

Publikováno 23.03.2023
zpět na BLOG