Molekulární vodík jako protizánětlivé činidlo

Oxidační stres a neurozánět způsobují mnoho neurologických poruch. Oxidační stres je nerovnováha mezi tvorbou reaktivního kyslíku, který vzniká jako vedlejší produkt okysličování, látkové výměny a schopnost organismu rychle odbourávat a detoxikovat reaktivní meziporuchy. U lidí se podílí na mnoha nemocech, jako je například Parkinsonova nemoc, srdeční selhání nebo vitiligo. Nedávno bylo zjištěno, že molekulární vodík funguje jako antioxidační a protizánětlivé činidlo.

Studie byla rozdělena na 3 etapy:

1. Inhalace plynného vodíku

2. Pití vodíkové vody

3. Injekce fyziologockého vodíkového roztoku

Při výzkumu použití molekulárního vodíku byly zaznamenané pozoruhodné výsledky ve zmírnění neurologických onemocnění, jako jsou například: onemocnění mozkových cév, neurodegenerativní poruchy a neonatální poruchy mozku. Molekulární vodík má několik výhod. Rychle putuje do tkání a buněk, proto vykazuje efektivní účinky.

Ačkoliv většina neurologických poruch je v současné době nevyléčitelná, tak nám tyto studie naznačují klinický potenciál podávání molekulárního vodíku, včetně buněčných signálních molekul a hormonů, které jsou zodpovědné za prevenci oxidačního stresu a zánětu.

Studii si můžete přečíst:  zde.

 

 

Publikováno 31.05.2023
zpět na BLOG