Zánět: Co to je a jak ho může mol. vodík pomoct snížit?

Co se vám vybaví, když slyšíte slovo „zánět“? Pokud jste jako většina, považujete zánět za škodlivý proces v těle, který vede k onemocnění. I když je to částečně pravda, není to celý příběh. Abyste lépe porozuměli svému zdraví, je důležité porozumět roli, kterou hraje zánět ve vašem těle a jak a proč se může stát problémem. Zánět je přirozená reakce vašeho těla na infekci a zranění. Když se část těla zraní nebo infikuje, imunitní systém zaplaví oblast krví – konkrétně bílými krvinkami – aby odrazil viry a bakterie a tím zahájil proces hojení. To je to, co cítíme jako zánět.  Je to přitom vlastně zdravá a klíčová fáze zotavení. Někdy se však imunitní systém zasekne ve fázi zánětu. Označuje se poté jako chronický zánět. To je stav, který může vést k onemocnění.
Chronický zánět je spojován se srdečními chorobami, mrtvicí, revmatoidní artritidou, alergiemi, a dokonce i s některými druhy rakoviny. Na rozdíl od otoků a zarudnutí často spojených s akutním zánětem je chronický zánět méně intenzivní, ale déle trvající stav. Takže často nezpůsobuje žádné znatelné příznaky. Místo toho tělo neustále signalizuje imunitnímu systému, aby reagoval na hrozbu, i když žádná neexistuje. Bílé krvinky se uvolňují, ale nemají kam jít a v důsledku toho začnou napadat zdravé buňky a tkáně.
Jak tedy můžete zajistit, aby se zánětlivý proces vašeho těla nevymkl kontrole? Jedním ze způsobů je snížit celkovou expozici složkám, které spouštějí zánět.  Příkladem jsou znečištění, chemikálie, smažená jídla, zpracovaný cukr a červené maso. Zahrnutí protizánětlivých potravin do vaší stravy, jako je olivový olej, listová zelenina, ryby, ořechy a ovoce, může pomoci udržet zánět pod kontrolou, stejně jako zvýšení hladiny molekulárního vodíku ve vašem těle konzumací vody bohaté na vodík nebo inhalací vodíkového plynu přes vodíkový dýchací přístroj. Vodík je přírodní prvek, který může pomoci snížit chronický zánět tím, že neutralizuje tyto darebné bílé krvinky dříve, než se stanou problémem. Vodík také pomáhá snižovat produkci enzymů způsobujících zánět a zároveň zvyšuje hladinu enzymů, které udržují zánět pod kontrolou.

Originální článek

Publikováno 07.12.2021
zpět na BLOG